VE FOTBAL TATRAN ROUSÍNOV od | Katka 17.5.2023

PŘÍPRAVKA :

  • ve čtvrtek 11.5. hrála starší přípravka „A“ na hřišti Otnic. Naši kluci vyhráli výsledkem 10:7 !

Branky : Grus 3x, Votava 3, Pantůček 2, Bukovský, Straňák, Zukal

  • v neděli hrál stejný tým v Heršpicích a vyhrál vysoko 1:12 ! Ke krásným výsledkům gratulujeme.

Branky : Žoček, Bukovský 2x, Straňák, Skoupý 4x, Grus 3x, Neumann

ŽÁCI :

  • Bohunice – Tatran Rousínov „U13“ 2:1 (1:0)

Sestava Tatran : Svoboda – Blažík V, Langr, Mahdal, Svobodová, Lošťák, Hrozek, Zukal, Adam, Imriška, Blažík A, Stejskal, Volgemut

Hodnocení trenéra Píška: „Netradičně v neděli nás čekal velice silný soupeř z Bohunic, který svoji velkou kvalitu ukazoval od první minuty. Ale my jsme jim dokázali být více než kvalitním soupeřem. Poctivě jsme plnili úkoly a bojovali jeden za druhého a díky skvěle chytajícímu Svobodovi v brance, jsme dokonce měli naději bojovat o konečný bod do poslední minuty. V první půlce soupeř kopal dvě penalty, obě však Svoboda zneškodnil. Bohužel jeden pokutový kop Bohunice dorazili (nutno podotknout, že po ofsajdu). Soupeř kvalitně kombinoval a my hrozili hlavně z brejkových situací, škoda že velkou šanci z brejku nevyužil Lošťák a jen těsně minul branku. Druhá půlka byla totožná jako první a skvěle jsme fyzicky drželi se soupeřem krok a nepouštěli ho do šancí. Bohužel přišla velká chyba jednoho z našich obránců a domácí chybu využili a šli do dvoubrankového vedení. Náš tým se nevzdal a v závěru jsme byli odměněni brankou, kterou po Lošťákově přímém kopu dorazil Langr. V závěru jsme měli ještě jednu šanci, ale bohužel Filip Adam těsně minul. Ale za výkon si všichni tentokrát zaslouží pochvalu. Bohužel nedokážeme takové výkony opakovat pravidelně, tak si s trenéry přejeme, abychom na tento výkon navázali už v sobotu 20.5., kdy odehrajeme odložený zápas od 10.45 v Bystrci, držte nám palce.“

  • Bohunice – Tatran Rousínov „U15“ 6:0 (3:0)

Hodnocení trenéra Vanderky: „V neděli jsme odehráli venkovní zápas proti vedoucímu týmu tabulky TATRAN Bohunice. Soupeř hrál velmi kvalitní zápas, kdy jsme dokázali bránit do 25. minuty, než jsme obdrželi první branku, kde jsme nedokázali odkopnout vyražený míč brankáře. Poločas jsme prohráli 3:0, ve druhém přidali branky na konečný výsledek 6:0.“

DOROST :

  • TJ Tatran Rousínov – FC Svratka Brno 3:1 (3:0)
  • Sestava: Jaromír Kala (B), Marek Janeček, Daniel Chromý (K), David Eliáš, David Polák, Michal Bartošek, Jakub Hraček, Roman Salzburger, Damián Buchta. ze starších žáků Marek Grošek, Darek Kuklínek, Jiří Juráček, Milan Boušek, Martin Vintr, Ondřej Hrachovina.  
  • Utkání hodnotil trenér Eliáš: „V sobotu odehráli dorostenci na domácím hřišti zápas proti Svratce Brno. Vzhledem k velké marodce byl náš tým doplněn šesti staršími žáky. V úvodu byl zápas rozehraný s nasazením na obou stranách, ale naši hráči byli schopni ve 13. minutě vstřelit první gól. Volný přímý kop hlavou nasměřoval na bránu Michal Bartošek, po odrazu z břevna dorazil do brány David Eliáš . Za sedm minut poté rozehrál volný přímý kop Jakub Hráček, který poslal na nabíhajícího Davida Eliáše, který ve vápně míč tečoval a umístil k tyči. Domluva před rozehrávkou přinesla zvýšení na 2:0. Následně ve 35. minutě zvýšil na 3:0 Jakub Hráček, který převzal nakopnutý dlouhý míč od středového kruhu a poté zakončil do brány. Soupeř ve druhém poločase snížil po rohu v 54. minutě, kdy hráč FCSB hlavou poslal míč na tyč, ze které se odrazil za brankovou čáru. Dorostencům pomohli starší žáci, kteří hráli s nasazením a přizpůsobili se herní taktice, za čož patří všem hráčům poděkování.“

ZA TATRAN ROUSÍNOV : KATKA