VE FOTBAL TATRAN ROUSÍNOV od | Tatranky 19.9.2023 

Při pohledu na plné hřiště malých fotbalistů, kteří s radostí trénují a učí se novým dovednostem, se raduje srdce každého „tatraňáka“. Za vzestupem mládežnického fotbalu stojí především bývalá opora Rousínova – šéftrenér mládeže Miloš Žoček, který kolem sebe má tým skvělých lidí, kteří se klukům věnují s láskou a obrovskou trpělivostí. Za to jim všem patří velký dík. O zvyšujícím se počtu dětí, zázemí a úspěchu přípravek jsme si s Milošem chvíli povykládali.

  • Na začátku září začala dětem nová sezóna, v té minulé jste byli se starší přípravkou velmi úspěšní, stali jste se přeborníkem okresu a skvěle jste si vedli i na závěrečném turnaji. Zůstal tým společně? Případně kdo odešel do jiného týmu, kdo do žáků apod.?

Ano, minulá sezóna se klukům velice povedla. Jako vítězové okresu jsme se zúčastnili turnaje o přeborníka kraje, kde jsme skončili na skvělém druhém místě. Někteří se po sezóně přesunuli do mladších žáků, o Marťu Gruse a Fildu Skoupého stálo 1. FC Slovácko, což je pro klub velká reklama. Maty Bukovský a Milda Žoček hrají momentálně ve Vyškově. Ke klukům, kteří zůstali z minulého úspěšného ročníku, se posunuli kluci z mladší přípravky, vytvořila se skvělá parta a myslím, že ten přechod zvládají dobře a budou se nadále zlepšovat. Naší prioritou je radost ze hry a aby kluky fotbal bavil. Máme spoustu šikovných fotbalistů, se kterými můžeme pracovat.

  • V Rousínově už působí dvě mladší a dvě starší přípravky, vypadá to, že na zájem dětí si nemůžete stěžovat?

V obou kategoriích máme dětí opravdu dost a jsme za to rádi. Stále se hlásí noví členové, a to i do mini přípravky. Obě kategorie hrají soutěžní zápasy, ale snažíme se domlouvat i nějaké přátelské zápasy, ať kluci co nejvíce hrají.

  • Jak zpětně hodnotíš letní fotbalovým kemp, který jste pro děti pořádali už třetí rok?

Musím říct, že když nás tenkrát napadla myšlenka, začít pořádat fotbalové kempy, netušil jsem, jak velký bude zájem. První ročník byl takový zkušební, bylo tuším 16 kluků a trval pouze 3 dny. Na letošní ročník se během jednoho dne nahlásilo 50 fotbalistů, což nás příjemně překvapilo a díky tomu jsme měli kemp ve dvou termínech. Věřím, že se kemp klukům líbil a já osobně ho hodnotím za velmi úspěšný a doufám, že se příští rok sejdeme minimálně ve stejném počtu.

Na tomto místě bych chtěl poděkovat rodičům za důvěru, kterou v nás mají. Velký dík ještě jednou patří i všem trenérům, kteří se dětem věnují.

Tatran Rousínov rozšiřuje mládežnickou základnu a pro děti a mládež hledá trenéry.

AHOJ SPORTOVČE!

MÁŠ BLÍZKO KE SPORTU?

A K FOTBALU ZVLÁŠŤ?

BAVÍ TĚ PRÁCE S DĚTMI A MLÁDEŽÍ?

NAPLŇUJE TĚ, KDYŽ DĚLÁŠ VE SVÉM VOLNU SMYSMLUPLNOU A PROSPĚŠNOU VĚC?

… POKUD ANO, MÁME PRO TEBE NABÍDKU!

Je zde možnost dát ti šanci a zázemí klubu s dlouholetou tradicí. Hledáme zájemce, pro které bude trénování dětí koníčkem. A pokud jsi nikdy netrénoval, neboj se … každý jednou začínal 🙂

Pro více informací volej šéftrenéra mládeže Miloše ŽOČKA, telefon +420 721 614 425.

ZA TATRAN ROUSÍNOV : TATRANKY