VE FOTBAL TATRAN ROUSÍNOV od | Tatranky 1.7.2024 

Jako další v pořadí vám přinášíme hodnocení sezóny mládeže Tatranu, tedy U19 – dorost, U15 – starší žáci, U13 – mladší žáci.

Za dorost hodnotil trenér Honza Kopáček a kapitán Renda Prokop.

Honza Kopáček:

„Družstvo jsem přebíral na 1. místě tabulky 1. A třídy dorostu. Plán byl jednoduchý,
udržet se na této pozici až do konce. Což se povedlo. Přispělo k tomu mnoho faktorů, od kvality kádru, který tuto soutěž převyšoval až po skvělé zázemí a podporu vedení klubu. Je třeba poděkovat klukům, kteří v dorostu končí, chtěl bych popřát, aby se jim v dospělém fotbale dařilo a svým přístupem, pracovitostí a odpovědností si co nejvíce usnadnili tento nesnadný přechod do mužské kategorie.

Oslav a hodnocení bylo dost, teď je třeba dívat se vpřed. Tam nás čeká spojení našeho dorostu s dorostem z Drnovic a krajská soutěž. Největší změnou je rozdělení kategorie na mladší a starší dorost. Od toho si slibuji větší kvalitu v možnostech tréninku a tím pádem i potenciálně kvalitnější hru. Po zvládnutí všech náležitostí ohledně organizace se pustíme do práce v polovině července. Odehrajeme 5 přípravných utkání a vlétneme do kraje. Netroufám si mluvit o jakýchkoliv cílech do sezóny, protože zatím vůbec netuším, s jakým týmem budeme pracovat. Jediné, co mohu říct je, že věřím v kvalitní a poctivou přípravu, potom bláhové chtít vyhrát každý zápas.

Renda Prokop:

„Sezóna se mi hodnotí samozřejmě krásně. Vyhráli jsme soutěž s 6 bodovým náskokem, řada z nás se tedy rozloučila s mládežnickým fotbalem jak nejlépe mohla. V podzimní části sezóny jsme byli ve formě, body jsme ztratili jen 2x. Bohužel během zimní pauzy přišly lehké komplikace změnou trenéra a ztrátou pár hráčů, kvůli zranění nebo odchodu. Museli jsme si zvyknout na odlišný styl hry. To nám naštěstí nezabránilo v pohlídání si prvního místa a v předposledním zápase jsme mohli slavit titul.

Za celý tým bych chtěl poděkovat našim fanouškům, trenérům a vedení Tatranu za podporu během celé sezóny.“

Za starší a mladší žáky hodnotil Petr Doležel.

Mladší žáci sezóna 2023/24

1.třída krajského přeboru, 24 zápasů 2 výhry a 22 proher; 22:202; 6bodů

Podzimní část odehráli mladší žáci pod vedením trenérské dvojice Stanislav Píšek a Pavel Volgemut. Začátek sezóny byl ve znamení budování prakticky nového týmu, protože kluků, co hráli soutěž už v předchozí sezoně bylo pomálu, konkrétně 4. V prvních zápasech pomáhalo mladším žákům i pár hráčů ze starší přípravky. Postupem času se začal tým sehrávat a ustalovat sestava, což nakonec vedlo k
první výhře v posledním kole nad Kahanem 3:2.

Po podzimní části došlo k obměně trenérského týmu a místo Stanislava Píška nastoupil k týmu Marek Furst. V jarní části se tým dával stále více dohromady a to vedlo ke zlepšenému projevu hry a vyrovnanějším zápasům s většinou týmů v soutěži 1.třídy krajského přeboru. Doufejme, že kluci na zlepšenou hru v jarní části navážou i v nové sezóně.

Starší žáci sezóna 2023/24

1.třída krajského přeboru, 24 záp. 6 výher, 1remíza a 19 proher; 43:108; 19bodů
Trenér: Miloš Vanderka
Starší žáci vstupovali do sezóny s cílem udržet se v soutěži krajského přeboru a i přes nepovedený úvod sezóny dokázali nakonec uhrát solidních 15 bodů, což byl po podzimní části slušný bodový základ pro boj o udržení se v soutěži.
Na začátku jara dokázali kluci v prvních 4 zápasech získat 4 body, ale bohužel od půlky dubna se dostal tým do výsledkové krize a nedokázal ve zbytku sezóny bodovat. Se ziskem 19 bodů se umístil na 12 místě, které znamená sestup do okresního přeboru, jak všichni doufáme pouze pro ročník 2024/25.

ZA TATRAN ROUSÍNOV : TATRANKY